FAQ » Загальні питання

Загальні питання

 1. Хто є замовником даного программного забезпечення? На відповідність яким нормативним документам розроблено программне забезпечення: - технічне завдання, технічні умови, національні чи міжнарожні стандарти?
  Самим першим замовником ПЗ ще у 1999 році був один з медичних навчальних закладів м. Києва. З того часу ПЗ розвивалось нами за нашою ініціативою та впроваджувалось у вищих навчальних закладах України. Все, що зараз "вміють" програми віддзеркалює суспільну потребу, що була проявлена у вигляді пропозиції працівників цілої низки навчальних закладів. Частина цих пропозицій дійсно була надана у вигляді технічного завдання (наприклад, ТЗ методичного центру Укоопосвіта при впровадженні програм у 24 вищих навчальних заклади системи УКООПСПІЛКИ, ТЗ Харківського авіаційного університету,...), інша частина - в усній формі. Звичайно ж, враховуються вимоги Міносвіти та діючі стандарти - без цього програми просто б не були нікому потрібні. Загалом нашим програмним забезпеченням зараз користується понад 150 ВНЗ України.
 2. Що це за реєстр в який Ви занесені? Як можна ознайомитись з даним реєстром?
  Мова йде про Реєстр виробників та розповсюджувачів програмногозабезпечення Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерстваосвіти і науки України (див. http://www.sdip.gov.ua). Зазначимо, що реєстрація у Реєстрі не є обов`язковою. Просто такий реєстр дає змогу замовникам зорієнтуватись - хто є хто і чиї програми він продає. В додатку до свідоцтва вказуються дати первинних документів (ліцензійних договорів між авторами програм та ПОЛІТЕК-СОФТ, що укладаються згідно з чинним законодавством), у межах яких ПП ПОЛІТЕК-СОФТ має право розповсюджувати програми. Передбачається, що термін дії авторських договорів (між авторами та підприємством) має бути продовжений (або укладаються нові договори), про це Підприємство повідомляє Держдепартамент і видається новий додаток з новими датами.
 3. Чи існує демо версія програм?
  Деморолики Ви можете отримати безкоштовно. Для цього Вам потрібно вказати свою поштову адресу та назву навчального закладу - ми висилаємо компакт-диск звичайною поштою. Для пакетів "Колоквіум" та "ПС-Персонал" є й демоверсії, які теж можна отримати за бажанням. Пакет "Деканат" не має демоверсії. Причина в тому, що для ефективного його використання, користувач потребує нашої косультації, а самостійна робота без попередньої підготовки не дасть змоги оцінити усі можливості цього пакету. Ви можете зробити заказ тут: http://www.politek-soft.kiev.ua/demo.php
 4. Будь ласка не могли б ви викласти на вашому сайті образ демо-диску для викачування, бо користування поштою це не найліпше і довго?
  Демонстраційні версіі - це дуже великий об`єм інформації (більш ніж 300Мб), занадто великий для розміщення в інтернеті. Тому ми все ж таки висилаємо диск звичайною поштою.
 5. В каких средах могут эксплуатироваться Ваши разработки? На что необходимо дополнительно приобретать лицензии? Возможна ли минимизация затрат на эти цели?
  Наши программы рассчитаны на работу в ОС Windows. В программах с графическим интерфейсом большинство отчетов строятся путем экспорта данных в MS Excel. Таким образом, на Windows и Excel нужны лицензии. Что касается серверов, то в качестве сервера баз данных используется свободно распространяемый Firebird 1.5 (один из клонов Interbase Server 6.0), а в качестве Web-сервера используется также свободно распространяемый Apache 2.05. Для программ с Web-интерфейсом, при необходимости редактировать html-документы Вы также можете использовать Open Office (свободно распространяемый) взмен MS Office.
 6. Как происходит процесс обучения наших сотрудников работе с программами?
  Под обучением мы понимаем следующий процесс: пользователь садится за ПК и в течение нескольких часов сам под нашим руководством с нашими рассказами и коментариями создает "с нуля" базу данных на небольшом примере условного учебного заведения, проходя все этапы работы. Если в программе будет работать большое количество людей - перед внедрением программ Вы должны определить ответственных за программы, которых и направить на обучение. Наш опыт внедрений говорит о том, что эффективность обучения большой массы народа работе с достаточно сложным программным комплексом менее эффективно, чем обучение одного - двух человек, которые сами бы потом являлись источником информации для остальных пользователей. Всем остальным лучше провести просто семинар.
 7. Як дістатися до вашого офісу?
  Наше розташування Московский проспект 21. Це біля станції метро "Петрівка", від метро потрібно йти у напрямку Макдональдса, орієнтир - торгівельний центр "Городок", наш будинок наступний після "Городка". Це будинок заводу "Медапаратура", на ньому є велика вивіска "Универмаг Технічний". З прохідної потрібно подзвонити по внутр. телефону 3-83 і ми вийдемо за Вами.
Вгору