Продукти » Пакет програм "Бібліограф"

Пакет програм "Бібліограф"

Пакет програм "Бібліограф" призначений для використання в бібліотеці. Головною його особливістю є простота та наявність необхідних бібліотекарям та читачам функцій. Пакет вирізняється серед інших подібних систем відсутністю функціональної та інформаційної надлишковості. Система дозволяє в короткий термін сформувати електронний каталог, організувати пошук та замовлення літератури читачами і розпочати реєстрацію видачі та повернення книг та періодики.

Для автоматизації книговидачі програми Пакету підтримують роботу із штрих-кодами книг та читацьких квитків.

До складу Пакету входять такі основні програми:

До складу Пакету також входить додаткова програма "ПС-Адміністратор", яка здійснює щоденне тестування, резервне копіювання бази даних та, при необхідності, відновлення даних після збою. Це забезпечує високу надійність збереження даних та їх достовірність.

Початок роботи із програмами Пакету полягає в створенні електронного каталогу за допомогою програми "Бібліограф-Каталог".

Бібліографічний опис видань в Пакеті відповідає ГОСТ 7.1-2003. Підтримується друк каталожних карток за ГОСТ 7.51-98 та ще в кількох форматах із додатковими параметрами на вимогу користувача (наприклад, з переліком відповідних інвентарних номерів на звороті).

Реєструються такі типи видань: книги, періодичні видання та статті. Кожне видання може мати посилання на один або декілька приєднаних документів (файлів), які авторизований користувач може переглядати на своєму комп'ютері.

Серед можливостей:

Для швидкого наповнення каталогу Пакет надає функцію автоматичного рознесення елементів бібліографічного опису по полях форми під час реєстрації нового видання з відсканованого або набраного вручну опису з інформаційної сторінки книги.

Інші можливості поповнення каталогу:

Вихідні документи Пакет автоматично створює в форматах веб-броузера або MS Excel. Засобами MS Excel їх можна, за необхідності, редагувати та друкувати.

Програма "Бібліограф-Пошук" може використовуватись як на робочому місці бібліотекаря, так і на терміналі, розміщеному в читальному залі. Пошук літератури здійснюється в двох режимах: шукати текстовий фрагмент в всіх полях опису усіх видань або задавати критерій пошуку за одним або кількома окремими полями опису, наприклад, роком видання, автором, фрагментом назви, ключовими словами, тематичним розділом і т.д.

Щодо знайденої літератури можна дізнатися, в якому фонді вона є в наявності, або які читачі ще її не повернули. Авторизований читач зможе також завантажити і переглянути приєднані файли, а також надіслати замовлення на вибрану літературу до відділу книговидачі. Пакет формує звіт за переліком знайдених або відібраних видань в форматі веб-броузера.

Існує можливість організації робочого місця служби замовлень, співробітник якої подає замовлення від читачів до абонементного відділу.

За наявності підключення до Інтернет, каталогізатор може під'єднуватись до серверів інших бібліотек мережі Пакету (щонайменше, до серверу ПП "Політек-СОФТ") для пошуку та завантаження потрібних бібліографічних описів до свого електронного каталогу.

Програма "Бібліограф-Web" дозволяє використовувати можливості програми "Бібліограф-Пошук" віддаленим користувачам через мережу Інтернет. Для його роботи повинен функціонувати веб-сервер.

Програма "Бібліограф-Замовлення" оперативно відслідковує надходження від читачів замовлень на видачу літератури. Бібліотекар, який підібрав літературу, відмічає замовлення як оброблені, а підібрані книжки чекають на свого замовника в абонементному відділі.

Реєстрація читачів (в т.ч. імпорт анкетних даних студентів, викладачів та інших співробітників з інших пакетів програм ПП "Політек-СОФТ"), а також усіх фактів видачі та повернення літератури, здійснюється за допомогою програми "Бібліограф-Читач". Тут можна переглядати та друкувати картки читачів, виявляти заборгованість, досліджувати історію кожного окремого екземпляру, історію читача та аналізувати книгообіг загалом.

Швидка реєстрація видачі та повернення літератури можлива за умов використання штрих-сканера та забезпечення кожної книги та читацького квитка штрих-кодами (перелік штрих-кодів книг надає і дозволяє друкувати програма "Бібліограф-Каталог", штрих-коди ідентифікації читача можуть бути як надані програмою, так і збережені на основі вже наявних кодів читацьких або студентських квитків).

На базі Пакету можна організувати роботу як невеличкої бібліотеки (3 комп'ютера, об'єднаних локальною мережею - робочі місця каталогізатора, в абонементному відділі та в читальному залі), так і масштабної повнофункціональної бібліотечної системи, авторизовані користувачі якої зможуть користуватися послугами бібліотеки з будь-якого комп'ютера через мережу Інтернет.

Вгору